Etter å ha feriert blant innsjøer og kanaler i vårt kjære naboland i øst i nesten 3 uker var tiden inne for å vinke farvel til söta bror for denne gang.
Vi krysset grensa ved Ørje i regnvær som gav seg ettersom vi nærmet oss hovedstaden. Med sønn, svigerdatter og barnebarn i Oslo forsøker vi å få en stopp innom her når det er mulig.
Vi la oss inn på Ekeberg Camping da gårdsplassen på Dal/Brenna ikke er tilgjengelig med vår bobil – bratt adkomst og null parkeringsmuligheter utenfor huset. Ekeberg duger, faktisk er det ganske artig å være her. Mangfoldet er stort, nasjonaliteter fra veldig mange land, vi gjorde store øyne da vi kom tilbake fra sentrum den siste kvelden. Vi hadde fått nye naboer – en bobil med 2 voksne og 2 små barn med kinesiske skilter – det er ikke hverdagskost.
Dagene i Oslo gikk først og fremst til å være sammen med Petter og Katrine og lille Bendik – ved siden av å være turist med kamera i hovedstaden. Oslo er jo en spennende by å vandre rundt i med alle sine kjente attraksjoner.
19. juni 2019
Ekebergparken ligger rett ved siden av campingen. Det går flere gangveier gjennom parken hvor det er plassert 25 skulpturer med jevne mellomrom. Parken ligger i et fint skoglandskap i skråningen ned mot Ekebergrestauranten. Er man på Ekeberg Camping er det nesten obligatorisk med en tur gjennom denne fine parken.
Walking Woman – som sikkert mange har møtt gjennom sin vandring i Ekebergparken.
Ettermiddagstur ned til sentrum med kameraet – det var masse folk på Karl Johan denne fredagsettermiddagen i midten av juni.
Søndagen opprant med litt grått og kjedelig vær etter gårsdagens sommervarme. Vi tok bussen ned til sentrum og lekte litt turister – Operaen, Frognerparken, Akershus Festning og Aker Brygge hører liksom med.